MVR05D221K-S
Part No
MVR05D221K-S
Description
VARISTOR 220V 800A DISC 5MM HIGH
Capacitance @ Frequency :
110 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
9J
Maximum AC Volts :
140 V
Maximum DC Volts :
180 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
242 V
Varistor Voltage (Min) :
198 V
Varistor Voltage (Typ) :
220 V