MVR05D681K
Part No
MVR05D681K
Description
VARISTOR 680V 400A 5MM DISC THRU
Capacitance @ Frequency :
35 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
400 A
Energy :
21J
Features :
Maximum AC Volts :
420 V
Maximum DC Volts :
560 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 5mm
Varistor Voltage (Max) :
748 V
Varistor Voltage (Min) :
612 V
Varistor Voltage (Typ) :
680 V