MVR05D681K-S
Part No
MVR05D681K-S
Manufacturer
Meritek
Description
VARISTOR 680V 800A DISC 5MM HIGH
Manufacturer :
Meritek
Product Category :
TVS - Varistors, MOVs
Capacitance @ Frequency :
35 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
800 A
Energy :
29J
Features :
High Surge
Maximum AC Volts :
420 V
Maximum DC Volts :
560 V
Mounting Type :
Through Hole
Number of Circuits :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 5mm
Product Status :
Active
Varistor Voltage (Max) :
748 V
Varistor Voltage (Min) :
612 V
Varistor Voltage (Typ) :
680 V