DZ3X068D0L
Part No
DZ3X068D0L
Manufacturer
Panasonic
Description
DIODE ZENER ARRAY 6.8V MINI3
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Diodes - Zener - Arrays
Configuration :
1 Pair Common Anode
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 4 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
200 mW
Product Status :
Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package :
MINI3-G3-B
Tolerance :
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
6.8 V