DZ3X120D0L
Part No
DZ3X120D0L
Description
DIODE ZENER ARRAY 12V MINI3
Current - Reverse Leakage @ Vr :
50 nA @ 9 V
Impedance (Max) (Zzt) :
30 Ohms
Operating Temperature :
150°C
Package / Case :
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max :
200 mW
Supplier Device Package :
MINI3-G3-B
Tolerance :
±5%
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
1 V @ 10 mA
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
12 V