HCTI-390-5.0
Part No
HCTI-390-5.0
Description
FIXED IND 390UH 5A 72 MOHM TH
Current Rating (Amps) :
5 A
DC Resistance (DCR) :
72mOhm Max
Inductance :
390 µH
Inductance Frequency - Test :
1 kHz
Operating Temperature :
-55°C ~ 105°C
Tolerance :
±15%