ZXMS6004FFTA
Part No
ZXMS6004FFTA
Description
IC PWR DRIVER N-CHAN 1:1 SOT23F
Current - Output (Max) :
1.3A
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 150°C (TJ)
N-Channel
Package / Case :
SOT-23-3 Flat Leads
Rds On (Typ) :
350mOhm
Supplier Device Package :
SOT-23F
Voltage - Load :
60V (Max)
Voltage - Supply (Vcc/Vdd) :
3.3V, 5V