P16-100-64-12-P
Part No
P16-100-64-12-P
Description
P16-P MICRO LINEAR ACTUATOR
Stock
50
Accuracy :
±0.40mm
Duty Cycle :
20%
Features :
Feedback Type :
Potentiometer
Gear Reduction Ratio :
64
Load Force (Dynamic) :
20.23lbf (90.0N)
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C
Speed :
0.71 in/s (18.0 mm/s)
Voltage - Rated :
12VDC