P16-200-256-12-S
Part No
P16-200-256-12-S
Description
P16-S MICRO LINEAR ACTUATOR
Stock
46
Accuracy :
±0.80mm
Duty Cycle :
20%
Features :
Limit Switches
Feedback Type :
Gear Reduction Ratio :
256
Load Force (Dynamic) :
67.44lbf (300.0N)
Operating Temperature :
-10°C ~ 50°C
Speed :
0.19 in/s (4.8 mm/s)
Voltage - Rated :
12VDC