PV36P103C01B00
Part No
PV36P103C01B00
Description
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
10 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%