PV36P105A01B00
Part No
PV36P105A01B00
Description
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN SIDE
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Obsolete
Resistance :
1 MOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%