FSP100-P35-B19
Part No
FSP100-P35-B19
Description
AC/DC CONVERTER 19V 100W
Stock
460
Product Category :
AC DC Converters
Approval Agency :
CB, CE, cURus, CSA, FCC, UL, VCCI
Current - Output 1 :
5.27 A
Current - Output 2 :
Current - Output 3 :
Current - Output 4 :
Current - Output 5 :
Current - Output 6 :
Efficiency :
88%
Features :
PFC, Universal Input
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C (With Derating)
Power (Watts) :
100W
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Type :
Open Frame
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Isolation :
500 V
Voltage - Output 1 :
19V