15DYS836-120333W-2.5
Part No
15DYS836-120333W-2.5
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 40W
Stock
79
Approval Agency :
CE, cULus, RCM, TUV
Cord Length :
Current - Output (Max) :
3.33A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
40 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V