15DYS812-150080S-3-2.5
Part No
15DYS812-150080S-3-2.5
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 12W
Stock
46
Approval Agency :
CE, cULus, RCM, TUV
Cord Length :
Current - Output (Max) :
800mA
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Wall Mount (Class I)
Input Connector :
BS 1363
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Polarization :
Power (Watts) :
12 W
Region Utilized :
United Kingdom
Size / Dimension :
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
15V