15DYS850-180280W
Part No
15DYS850-180280W
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V 50W
Stock
50
Approval Agency :
CE, cULus, RCM, TUV
Current - Output (Max) :
2.8A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
50 W
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
18V