SGAS15U12-P1J
Part No
SGAS15U12-P1J
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 15W
Stock
36
Approval Agency :
CB, cULus, EAC, FCC
Current - Output (Max) :
1.25A
Efficiency :
85%
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
75mW
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Power (Watts) :
15 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V