AMA65UR4-120500Y
Part No
AMA65UR4-120500Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 60W
Stock
6
Current - Output (Max) :
5A
Input Connector :
NEMA 1-15P
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
60 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V