15DYS865-240270W
Part No
15DYS865-240270W
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 65W
Approval Agency :
CB, CCC, CE, FCC, GS, PSE, RCM, TUV
Current - Output (Max) :
2.7A
Efficiency :
88%
Features :
Form :
Desktop (Class II)
Input Connector :
IEC 320-C8
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Polarization :
Positive Center
Power (Watts) :
65 W
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
24V