AMA65UR5-190342Y
Part No
AMA65UR5-190342Y
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 19V 65W
Current - Output (Max) :
3.42A
Input Connector :
NEMA 1-15P
No Load Power Consumption :
210mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Power (Watts) :
65 W
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
90 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
19V