GST160A12NC
Part No
GST160A12NC
Manufacturer
MEAN WELL
Description
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 138W
Manufacturer :
MEAN WELL
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
BIS, BSMI, CB, CCC, CE, cULus, EAC, GS, KC, PSE, RCM, SIRIM
Current - Output (Max) :
11.5A
Efficiency :
Level VI
Features :
Form :
Desktop (Class I)
Input Connector :
IEC 320-C14
Input Type :
Cord (Sold Separately)
No Load Power Consumption :
150mW (Max)
Operating Temperature :
-30°C ~ 70°C
Output Connector :
Polarization :
Power (Watts) :
138 W
Product Status :
Active
Region Utilized :
International
Standard Number :
Voltage - Input :
85 ~ 264 VAC
Voltage - Output :
12V