EPS180033-P5N
Part No
EPS180033-P5N
Manufacturer
Bel
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 18V 6W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
AC DC Desktop, Wall Adapters
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
cULus
Current - Output (Max) :
330mA
Efficiency :
Level V
Features :
Form :
Wall Mount (Class II)
Input Connector :
NEMA 1-15P
Input Type :
Fixed Blade
No Load Power Consumption :
300mW (Max)
Operating Temperature :
0°C ~ 40°C
Output Connector :
Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Polarization :
Negative Center
Power (Watts) :
6 W
Product Status :
Obsolete
Region Utilized :
North America
Standard Number :
Voltage - Input :
100 ~ 132 VAC
Voltage - Output :
18V