VHK75W-Q48-S3R3
Part No
VHK75W-Q48-S3R3
Manufacturer
Bel
Description
DC/DC CONVERTER 3.3V 75W
Manufacturer :
Bel
Product Category :
DC DC Converters
Applications :
Approval Agency :
CE
Current - Output (Max) :
15A
Efficiency :
78%
Mounting Type :
Chassis Mount
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Power (Watts) :
75W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
3.3V