UFED20-48S12W
Part No
UFED20-48S12W
Description
DC/DC CONVERTER 12V 20W
Current - Output (Max) :
1.67A
Efficiency :
86%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
20W
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
12V