WAF150-24S48W
Part No
WAF150-24S48W
Description
DC/DC CONVERTER 48V 154W
Applications :
ITE (Commercial)
Approval Agency :
CB, CE, cURus
Current - Output (Max) :
3.2A
Efficiency :
86%
Operating Temperature :
-40°C ~ 100°C (With Derating)
Power (Watts) :
154W
Standard Number :
60950-1; 62368-1
Voltage - Input (Max) :
36V
Voltage - Input (Min) :
9V
Voltage - Isolation :
2.25 kV
Voltage - Output 1 :
48V