UFED40-48S24W
Part No
UFED40-48S24W
Description
DC/DC CONVERTER 24V 40W
Current - Output (Max) :
1.666A
Efficiency :
90%
Number of Outputs :
1
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
40W
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
24V