UFED20-48D15
Part No
UFED20-48D15
Description
DC/DC CONVERTER +/-15V 20W
Current - Output (Max) :
667mA, 667mA
Efficiency :
87%
Number of Outputs :
2
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C (With Derating)
Power (Watts) :
20W
Voltage - Input (Max) :
75V
Voltage - Input (Min) :
36V
Voltage - Isolation :
1.6 kV
Voltage - Output 1 :
15V