RDS30-24-24
Part No
RDS30-24-24
Description
DC/DC CONVERTER 24V 30W
Approval Agency :
CSA, EN, UL
Current - Output (Max) :
1.3A
Efficiency :
80%
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
30W
Product Status :
Obsolete
Standard Number :
Type :
Enclosed, Conformal Coated
Voltage - Input (Max) :
32V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
Voltage - Output 1 :
24V