RDS30A-24-12
Part No
RDS30A-24-12
Description
DC/DC CONVERTER 12V 30W
Current - Output (Max) :
2.5A
Efficiency :
81%
Operating Temperature :
-20°C ~ 60°C (With Derating)
Power (Watts) :
30W
Product Status :
Active
Standard Number :
Type :
Enclosed
Voltage - Input (Max) :
32V
Voltage - Input (Min) :
18V
Voltage - Isolation :
2 kV
Voltage - Output 1 :
12V