SDV1608E220C800NPTF
Part No
SDV1608E220C800NPTF
Description
VARISTOR 34V 15A 0603
Capacitance @ Frequency :
80 pF @ 1 MHz
Current - Surge :
15 A
Energy :
0.03J
Features :
Maximum AC Volts :
15.6 V
Maximum DC Volts :
22 V
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max) :
34 V
Varistor Voltage (Min) :
26 V
Varistor Voltage (Typ) :
30 V