F3ET2-018-1200
Part No
F3ET2-018-1200
Manufacturer
Omron Automation
Description
LIGHT CURTAIN 30MM
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Machine Safety - Light Curtains
Beam Pitch :
18mm
Detection Capability :
30mm
Features :
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Number of Beams :
64
Operating Range :
0 ~ 15.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Protection :
Protective Height :
1200mm
Voltage - Supply :
24VDC