F3ET2-005-900
Part No
F3ET2-005-900
Manufacturer
Omron Automation
Description
LIGHT CURTAIN 10MM
Manufacturer :
Omron Automation
Product Category :
Machine Safety - Light Curtains
Beam Pitch :
5mm
Detection Capability :
10mm
Features :
Ingress Protection :
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Number of Beams :
180
Operating Range :
0 ~ 3.0m
Operating Temperature :
-10°C ~ 55°C
Product Status :
Active
Protection :
Protective Height :
900mm
Voltage - Supply :
24VDC