PV36X503C01B00
Part No
PV36X503C01B00
Description
TRIMMER 50K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
50 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%