PV36X500C01B00
Part No
PV36X500C01B00
Description
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN SIDE
Stock
42
Adjustment Type :
Side Adjustment
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
50 Ohms
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±10%