PV36W254C01B00
Part No
PV36W254C01B00
Description
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN TOP
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
250 kOhms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±10%