PV36Y100C01B00
Part No
PV36Y100C01B00
Description
TRIMMER 10 OHM 0.5W PC PIN TOP
Adjustment Type :
Top Adjustment
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Active
Resistance :
10 Ohms
Temperature Coefficient :
±150ppm/°C
Tolerance :
±10%