AZ2800-2A-240AE
Part No
AZ2800-2A-240AE
Description
RELAY EV CHG SOLAR DPST 40A 240V
Stock
145
Coil Current :
16.7 mA
Coil Voltage :
240VAC
Contact Form :
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current) :
40 A
Must Operate Voltage :
192 VAC
Must Release Voltage :
48 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Switching Voltage :
600VAC, 30VDC - Max