AZ2800-2A-24DE
Part No
AZ2800-2A-24DE
Description
RELAY EV CHRG SOLAR DPST 40A 24V
Stock
74
Coil Current :
68.5 mA
Coil Voltage :
24VDC
Contact Form :
DPST-NO (2 Form A)
Contact Rating (Current) :
40 A
Must Operate Voltage :
18 VDC
Must Release Voltage :
2.4 VDC
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Switching Voltage :
600VAC, 30VDC - Max