AZ2800-2C-277AE
Part No
AZ2800-2C-277AE
Description
RELAY EV CHRG SOLAR DPDT 3A 277V
Stock
76
Coil Current :
14.4 mA
Coil Voltage :
277VAC
Contact Form :
DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current) :
3 A
Must Operate Voltage :
221.6 VAC
Must Release Voltage :
55.4 VAC
Operating Temperature :
-40°C ~ 65°C
Switching Voltage :
600VAC, 30VDC - Max